Toz emme ünitesi dizaynı ve imalatı
A design and production of a dust suck unit
- Tez No: 153006
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. İRFAN ÜREYEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
ÖZET Yapılan çalışmada endüstride madde iletiminde yaygın şekilde kullanılan pnömatik iletim nda bilgi verilip,bir sisteme ait prototip ve model dizayn hesaplamaları ve model imalatı ikleştirilmiştir. Pnömatik iletimle taşınacak ürün ince ve kaba karışık talaş olup,hava yardımıyla boru s çeşitli noktalardan alınmak suretiyle taşınarak, torba tip filtre ile filtrasyonunıp,filtre altında bulunan torbalara malzemenin biriktirilmesi ve havanın temiz olarak sfere verilmesinden ibarettir. Yapılan hesaplamalar bir mobilya imalathanesinde toz kaynağı olan makinaların simleri,toz üretme kapasiteleri ve toz emme ünitesinin yerleşimleri esas alınarak ılatör kapasitesi ve özellikleri buna bağlı olarakta filtre kapasitesi seçilerek imalatı eleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT s the study of apnematik system's model and prototype desing and model's production ı can see at industry mostly trasnmiting the material. î type of transmiting materials working principle is getting the mixture of wood pieces lust from different dust sources,then entering these mixture with air the filtration bags the bags for wood pieces under it. e calculations are done according to settlements of machines which are the dust source in niture factory,and their dust capacities and the capacity of fan and fan characteristics and titration capacity.