Bir konfeksiyon işletmesinde optimizasyon çalışmaları
Optimization studies in a textile firm
- Tez No: 154541
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. GÜNGÖR DURUR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Tekstil ve Tekstil Mühendisliği, Textile and Textile Engineering
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Tekstil Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
ÖZET Bu çalışmada Havlu üretimi yapan bir tekstil firmasında optimizasyon çahşmalan yapılmıştır. Havlu grubu ürünler ve bu ürünlerin geçtiği üretim aşamaları tanıtilmıştır. Birinci bölümde, havlu üretiminin ülkemiz sanayii ve ekonomisi açısından ne kadar önemli olduğu açıklanmıştır ve çalışmanm amacı ile ilgili bilgi verilmiştir. İkinci bölümde konu ile genel bilgiler verilmiştir. Çalışmada incelenen ürün olan havlu anlatılmıştır. Üçüncü bolümde konu ile ilgili literatür sıralanmıştır. Dördüncü bölümde incelenen materyal olan işletme hakkında bilgiler verilmiştir. Aydınlatma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Beşinci bölümde konuyla ilgili yapılan uygulama çalışmaları anlatılmıştır. Altıncı bölümde bu çalışmadan elde edilen sonuçlar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
VI ABSTRACT In this thesis, optimisation studies have been earned out in a textile Sim which produces towels. Towel products and their production steps are infroduced. In First Chapter, the industrial and economical importance of towel and bathrobe production in our country is stated and the aim of this study and its expected contributions to application are given. hi Second Chapter, terry towels which are products investigated in mis study are introduced, their properties are explained. hi Third Chapter, the literature, which is involved with the subject is given. In Fourth Chapter, the path which has been folio wed in this study is given. hi Fifth Chapter, the optimisation study of a chosen textile fim which produces terry towels is^ven. hi Sixth Chapter, the eonclnsion which is provided from this study is given.