Dynamics of inclined tub washing machine
Eğik kazanlı çamaşır makinesinin dinamiği
- Tez No: 154613
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ATA MUGAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2004
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 64
Özet
EĞİK KAZANLI ÇAMAŞIR MAKİNESİ DİNAMİĞİ Özet Bu çalışmada eğik kazanlı çamaşır makinesi ile önden doldurmak çamaşır makinesi arasındaki avantajlar ve dezavantajlar incelenmiştir. Temel farklılıkları ortaya koyabilmek maksadıyla literatür araştırması yapılmıştır. Ardından ADAMS programı kullanılarak bilgisayar ortamında normal kazardı çamaşır makinesi ile eğik kazanlı çamaşır makinesi karşılaştırılmıştır. Bilgisayar modelinin doğruluğu hazırlanan bir makine ile sağlanmıştır. Sonuç olarak eğik kazanlı çamaşır makinesinin tüketim ve ergonomi yönündeki avantajlar olduğu görülmüş ve dinamik açıdan çok büyük bir sorun yaratmadığı sonucuna varılmıştır. xı
Özet (Çeviri)
DYNAMICS of INCLINED TUB WASHING MACHINE Summary In this study it is aimed to obtain advantages and disadvantages of an inclined tub washing machine. A literature search was held to obtain the main differences between inclined axis washing machine and normal tub washing machine. Then, ADAMS dynamic analysis software was used to model and compare an inclined tub washing machine with a normal tub washing machine. Validation of model was done by constructing a model and taking measurements over that model. It is concluded that the inclined tub washing has advantages of both ergonomic and consumption. There is no vital difference in dynamics of inclined axis washing machine than a front-loading washing machine.