Conformance testing of a standard virtual terminal protocol
  1. Tez No: 15550
  2. Yazar: SEZGİN ÖZYILDIRIM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEMİH BİLGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 113
Özet
İSO-OSI modelinin ve ona dayalı standart protokollerin uyumluluklarının sınanması, bilgisayar haberleşmesi ve bilgi alışverişinin başarıya ulaşmasında çok önemli bir araştırma alanıdır. Bu çalışmada, Standart Sanal Uç Protokolü için bir sınav dizisi üretilmiş ve bu sınavlar belli bir uygulama üzerinde denenmiştir. Sınavların sonuçları standartla uygulama arasında ufak farklılıklar göstermiştir. Anahtar Sözcükler ; Açık Sistemler Bağlantısı, Sanal Uç Protokolü, Biçimsel Betimleme Teknikleri, Estelle, Uygunluk Sınaması, Contest-Estl, Sınav dizisi, Sınav Mimarisi
Özet (Çeviri)
Conformance Testing of the ISO-OSI reference model and its standardized protocols is a crucial research area for the achievement of computer communication and Information exchange. In this study, a test suite is generated for the standard Virtual Terminal Protocol and the realized tester is utilised on a particular implementation. The result of the test shows that the Implementation has minor differences from the standard. Keywords : Open Systems Interconnection, Virtual Terminal Protocol, Formal Description Techniques, Estelle, Conformance Testing, Contest-Estl, Test Sequences, Test Architectures.