Planning of Konya wastewater treatment plant construction by CPM
- Tez No: 15549
- Danışmanlar: DOÇ.DR. SEMRA S. ULUATAM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 1991
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
ÖZET KONYA ATİKSU ARITMA TESİSİ İNŞAATININ KRİTİK YOL METODU İLE PLANLANMASI BODUR, ibrahim Volkan Yüksek Lisans Tezi, Ins. Müh Bölümü Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Semra S. Uluatam Eylül 1991, 65 Sayfa Kritik Yol Metodu (KYM), Konya Atıksu Arıtma tesisine uygulandı. KYM projelerin hazırlanması ve uygulanması süresince, zaman çizelgesinin hazırlanması, kontrol ve koordinasyonun sağlanması ve problemlerin çözümlenmesinde, yöneticilere yol gösterici, ekonomik ve yararlı bir araçtır. Bu projenin zaman çizelgesi KYM ile hesaplandı ve bunun ilişik ağı ve çubuk diagramı, proje yönetim ve kontrol programı olan Primavera Project Planner ile hazır lanmı stır. Anahtar Kelimeler : kritik yol metodu, planlama. zaman çizelgesi, Konya, atıksu, arıtma tesisi, Primavera. BİLİM KODU : 624.02.02 iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT PLANNING OF KONYA WASTEWATER TREATMENT PLANT CONSTRUCTION BY CPM BODUR, Ibrahim Volkan M.S. in Civil Engineering Supervisor: Assoc. Prof. Dr. Semra S. Uluatam September 1991, 65 Pages Critical Path Method (CPM) is applied to Konya Wastewater Treatment Plant Construction. CPM is an economic and useful tool to aid managers during preparation and application of projects for scheduling, giving control and coordination, and solving the problems. A schedule is calculated by CPM and its network diagram and bar chart of works is prepared with the Primavera Project Planner which is a project management and control software. Keywords : critical path method, planning, scheduling, Konya, wastewater, treatment plant, Primavera. SCIENCE CODE : 624.02.02 111