Eskişehir'de işgücü verimliliği ve ücretler-iki KİT örneği-
- Tez No: 15821
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1991
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
ÖZET Bu çalışma Eskişehir sanayiindeki ücretler ve işgücü verimliliği ile ilgilidir. Ücretler ve işgücü verimliliği arasındaki ilişki bu çalışmada detaylandırılmıştır. Ük olarak, ücret, ücret sistemleri ve ücret politikaları daha sonra da işgücünün verimliliği konulan kısaca tanımlanmıştır. Sonuçta, ücretler ve işgücü verimliliği arasındaki ilişki Eskişehir İmalat sanayinde faaliyet gösteren bazı firmalarda ortaya konmuştur. Bulgular ücretler ve işgücünün verimliliği arasında bir ilişki olmadığını göstermektedir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY This study is concerned with wages in Eskişehir Industry. Relation between wages and productivity of labor is detviled in this study. First of all wage, wage systems and wage policies are described briefly. Then, described theme is productivity vity of labor. Finally, relation between wages and productivity of labor is found out in same firms that oparate in Eskişehir industry. Findings show that there is no relation between wages and productivity of labor.