Levrek (Dicentrarchus labrax L. 1758) larva üretim istasyonlarının teknolojik ve mekaniksel organizasyonu
- Tez No: 15995
- Danışmanlar: DOÇ.DR. SEMRA CİRİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
- Yıl: 1991
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 105
Özet
IDS İS ÖZET Bu çalışmada deniş: balıklarından ekonomik öneme sahip Levrek baliğinin“Dicentrarchus labrax L. 1753) ' m larval üretim tesislerinin teknolojik ve mekaniksel organizasyonu incelenmişi”ir. Larval yetiştiricilik girişiminde bulunmadan önce temel alt yapılanmaların oluşturulması sorunludur. ülkem i s açısından larval üretim tesislerinin teknolojik ve mekaniksel organizasyonu henüz çok yeni bir konu olup ülkemizde ne yazık ki bu konuda yeterli çalışma henüz mevcut de ğildir. Larval üretim çalışmalarında henüz yeni atılımlar yapmakta olan ülkemiz bu sahada ileriye gitmiş olan ülkelerin düzeyine ulaşabilmek için larval üretim tesislerindeki teknolojik ve mekaniksel organizasyon alanındaki açışı bir an önce kapatmalıdır. Bu çalışmamızda levrek larva üretim istasyonlarındaki teknolojik ve mekaniksel yapılanmalar olanş Deniz suyu temini ve pompalama, depo havuzları, su arıtım ve filtrasyon şist emleri, yet işt irme yapı ları, havalandırma ve filtrasyon sistemleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
i o: SUMMARY In this study we research technological and mechanical organisation of sea -bass larveal rearing station. Sea bass has a high economical valve. We must from the principal infrast uruct ures before setting about the larveal rearing» Technological and mechanical organisation of sea bass larveal rearing station is a very new subject and unfortunately there is no sufficient study about this subject in our country Turkey must close the difference between with the well -advanced countries in the field of technological and mechanical organisation of larveal rearing station» In this study we try to insist on sea water supply systems.pumping stat i ons, water tank pools, water purification and filter syst ems, heat ing and cooling systems rearing constructions and carat i on systems which are the principal elements of sea bass larveal rearing stations.