Tarım makinalarının işletme bakım ve onarım kayıtlarının düzenlenmesi üzerine bir araştırma
  1. Tez No: 16078
  2. Yazar: MÜMTAZ UNCU
  3. Danışmanlar: PROF.DR. EDİZ ULUSOY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
II ABSTRAKT Tarımsal alanda gözlenen gelişmeler, özellikle bilgisayar kullanımının artması bu alanda elde edilen verilerin üretim yönünden daha kolay bir şekilde değerlendirilmesi olanağını bera berinde getirmiştir. Tarımsal faaliyetler sırasında ortaya çıkan verilerin en uygun şekillerde kayıt edilmesi ve böylece bilgisayar yardımıyla bunların değerlendirilip gelecekteki tarımsal faaliyetlerin optimum düzeyde gerçekleştirilmesi için bir yeri tabanı oluşturulması bu çalışmanın temel amacı olmuştur. Ortaya çıkarılan temel makina gruplarıyla bu gruplarda yer alan makinaların tarımsal faaliyet sırasında kritik öneme sahip unsurları ortaya konmuş ve kayıt formları meydana getirilmiştir. ABSTRACT Developments observed in the field of agriculture and increase in use of computer especially, provide some more possibilities to evaluate the datas obtained within agricultural production more easily. The main purpose of this paper is to record the datas obtained during agricultural production in the most suitable forms and to have! a data base for the optimisation of production via computer. In connection with the main group of machines that were formed, the most critical parts of the machines regarding the agricultural production were chosen and record forms established accordingly.
Özet (Çeviri)