Din eğitimi açısından Kur'an-ı Kerim kıssaları
The tales of the holy book according to relligious education
  1. Tez No: 160948
  2. Yazar: SONER TEKER
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. HAMİT ER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Religion
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
ÖZET Eğitim bilimlerindeki metotlardan birisi kıssa-hikaye ile anlatımdır. Bu bağlam da biz, Yüksek Lisansta tez konusu olarak Kuran' daki kıssa ve hikayeleri inceledik. Tez başlığı olarak,“Din Eğitimi Açısından Kuran-ı Kerim Kıssaları”konusunu ele aldık. Birinci Bölümde, genel olarak kıssaları işledim, İkinci bölümde ise, eğitim metotlarını ve bunlar arasında kıssa-hikaye anlatımın yerini ele aldım. Son olarak da, Kuran'dan örnek kıssalar vererek tezimi tamamladım.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In education science one of the teaching methods is telling tale or story. In this case, we chose subject to study that to analize tales and stories in the Qur'an in my MA (master) study. The title is "The Tales of the Holly Book According to Religious Education. In first chapter, I wrote down about tales in ganeral. Than in second chapter, I wrote down about teacing metods and telling tales and story. How we can use this method at teacing. Finally, I gave some exanple from Qur'anic stories.