Mobilya sektöründe faaliyet gösteren bir firmada çalışan işçilerle personel arasındaki iş tatmin düzeylerinin karşılaştırılması (Kayseri örneği)
- Tez No: 162894
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İRFAN ÇAĞLAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 135
Özet
121 ÖZET Birtakım faktörler esas alınarak işçi ile personel arasındaki iş tatmin düzeylerinin belirlenmesi bu çalışmanın temelini oluşturmaktadır. Çalışma mobilya sektörü boyutunda incelenmiştir. 77 işçi ile 59 personelin iş tatmin düzeylerinin belirlenmesi için anket yöntemi kullanılmıştır. Elde edilen anket sonuçları SPSS programı yardımı ile Chi-Square" testi ile değerlendirilmiştir. Değerlendirmenin sonucunda işçi ile personelin iş tatmin düzeyleri arasında bir ilişki olmadığı ortaya çıkmıştır.
Özet (Çeviri)
122 ABSTRACT By taking into account of some factors, defining the levels of job satisfaction between workers and personnel employees is the base of this study. The study is investigated in the sector of furniture. A questionaire is applied in order to define the job satisfaction of 77 workers and 59 personnel employees. The obtained questionaire results are evaluated with 'Chi-Square' test by the help of SPSS program. At the end of the evaluation no relation is taken place between the job satisfaction of workers and personnel employees.