Genelleştirilmiş analitik fonksiyonlar
- Tez No: 16413
 - Danışmanlar: PROF.DR. MEHMET ÇAĞLIYAN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Matematik, Mathematics
 - Yıl: 1991
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Uludağ Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Sayfa Sayısı: 72
Özet
ÖZET Üç bölüm olarak düzenlenen bu çalışmanın amacı, bir kompleks değişkenli analitik fonksiyonlar sınıfının I. N. Vekua anlamında genelleştirilmesini ayrıntılı bir şekilde incelemektir. Birinci bölümde daha sonraki bölümlerde karşılaşılacak bazı fonksiyon sınıfı ve fonksiyon uzayları ele alındı. İkinci bölümde homojen olmayan Cauchy-Riemann sisteminin çözümleri için bazı temsiller verildi ve bu temsillerde ortaya çıkan ve genelleştirilmiş analitik fonksiyonlar teorisinin geliştirilmesinde çok önemli olan T f operatörünün bazı fonksiyon sınıflarında özellikleri araştırıldı. Çalışmanın esasını teşkil eden son bölümde du &v &y &x. + au + bv = f + cu + dv = g denklem sisteminin kompleks şekli olan
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The purpose of this study is to present the generali zation of the class of analytic functions in the sense of I.N. Vekua. For this we prepared this study with three chapters. In chapter I we considered some classes of functions and functional spaces which required in later chapters. In chapter II we gave some representation formulas for the solutions of non homogen Cauchy-Riemann system and investigated some properties of the operator T f on some function classes which is very important in the construction of the theory of the generalized analytic functions. In the last chapter constituting the principal part of this study we gave some representation formulas for the solutions of the equal i on o'-w + Aw -t- Uw =* F which constitutes the complex form of the system of real equations. âu rJv + au ?+. bv = i + au + dv = g Also some basic theorems of the classical analytic functions are extended to the solutions of the complex homogen equation called“generalized analytic functions”.