Genelleştirilmiş analitik fonksiyonlar
Generalized analytic functions
  1. Tez No: 76740
  2. Yazar: ALİ ATASOY
  3. Danışmanlar: PROF.DR. KERİM KOCA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Altı bölümden oluşan bu çalışmada ilk bolüm temel tanım ve kavramlar için ayrıldı. İkinci bölümde tek ve çok değişkenli kompleks kısmi türevli denklemler üzerinde duruldu. Üçüncü bölümde Sobolev türev kavramı tanıtıldı ve diferensiyel denklemlerin Sobolev çözümleri incelendi. Dördüncü bölümde, tek ve çok kompleks değişkenli fonksiyonlar için homogen olmayan Cauchy-Riemann denklemleri incelendi ve bazı teoremler verildi. Beşinci bölümde, singülerliğe sahip fonksiyonların Sobolev türevleri üzerinde duruldu ve Sobolev türevlerinin lokal karakteri incelendi. Son olarak altıncı bölümde Sobolev anlamdaki kompleks kısmi türevler için Regulerlik teoremi verildi ve bu teoremin uygulamaları üzerinde duruldu.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of six chapters. The first chapter is devoted to the basic concepts and definitions. The single and several veriable complex particular derivatively equations are discussed in the second chapter. In the third chapter, the concept of Sobolev derivative is explained and Sobolev solutions of differential equation are examined. Cauchy-Riemann equations which are non-homogeneous for single and several complex variable functions are examined and some theorems are given in the fourth chapter. In the fifth chapter, Sobolev derivatives of singular functions are discussed and the local characters of Sobolev derivatives are examined. Finally, regularity theorem for complex partial derivatives that are in the sense of Sobolev is given and the practices of this theorem are discussed.