Bazı toplanabilme türleri ve matris dönüşümleri
Some summability methods and matrix transformations
  1. Tez No: 165517
  2. Yazar: HAFİZE GÖK
  3. Danışmanlar: PROF.DR. FATİH NURAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi BAZI TOPLANABÎLME TÜRLERİ VE MATRİS DÖNÜŞÜMLERİ Hafize GÖK Matematik Anabilim Dalı Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Temmuz 2005 Danışman: Prof. Dr. Fatih NURAY Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, çalışmamız için gerekli olan tanım ve temel teoremler verilmiştir ikinci bölümde, toplanabilme kavramı ve bu kavrama dayalı bazı önemli tanımlar ile bu tanımların uygulamaları çalışılmıştır. Üçüncü bölümde, ikinci bölümde verilmiş olan toplanabilme alanı kavramı üçgensel matrislere uygulanmış ve oluşan yeni kavramın temel özellikleri verilmiştir. Dördüncü bölümde, kuvvetli toplanabilme alanları yardımıyla mixed norm uzayları ve bu uzayların özellikleri incelenmiştir. ANAHTAR KELİMELER: Matris Dönüşümü, Toplanabilme Alam, ? Dualleri, BK Uzayları, Mixed Norm Uzayları, Kompakt Olmayan Hausdorff ölçümü n
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Msc Thesis SOME SUMMABILITY METHODS AND MATRIX TRANSFORMATIONS Hafize GÖK Afyon Kocatepe University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics July 2005 Supervisor: Prof. Dr. Fatih NURAY This thesis consists of four chapters. In the first chapter, all the necessary definitions and basic theorems for this study have been given. In the second chapter, summability concept, some important definitions based on summabi- lity concept and application of these definitions studied. In the third chapter matrix domain concept which is given in the second chapter applied on trian gular matrices and basic properties of this new form are given. In the fourth chapter, mixed norm spaces and properties of these spaces studied by using strong matrix domains. KEYWORDS : Matrix Transformation, Matrix Domains, /3-Duals, BK Spaces, Mixed Norm Spaces, The Measures of Noncompactness ni