Orlicz fonksiyonu yardımıyla tanımlanmış kuvvetli [V-(lamda), M, (delta), p, q, u] toplanabilir dizi uzayları
Strongly summable sequence spaces [V-(lamda), M, (delta), p, q, u] by defined Orlicz functions
  1. Tez No: 169356
  2. Yazar: YUSUF KIRAÇ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. RİFAT ÇOLAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Fırat Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi ORLİCZ FONKSİYONU YARDIMIYLA TANIMLANMIŞ KUVVETLİ [Vx,M,A,p,q,u] TOPLANABİLİR DİZİ UZAYLARI Yusuf Kıraç Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı 2005,Sayfa:51 Bu çalışma yedi bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde; temel tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci bölümde; istatistiksel yakınsaklık, istatistiksel Cauchy dizisi ve kuvvetli p Cesaro yakınsaklık incelenmiştir. Üçüncü bölümde; A- istatistiksel yakınsaklık incelendi. Dördüncü bölümde; A- dizi uzayları, A- istatistiksel yakınsaklık, A- istatistiksel Cauchy dizisi, kuvvetli Ap- Cesaro yakınsaklık ve genelleştirilmiş fark dizi uzayları incelendi. Beşinci bölümde; Orlicz dizi uzayları incelendi. Altıncı bölümde; Orlicz fonksiyonları yardımıyla tanımlanan [Va, M, A, p, q, u]x, [VA, M, A, p, q, u]0 ve [VA, M, A, p, q, u]^ uzayları ve bu uzayların bazı özellikleri verildi. Yedinci bölümde; Sa (Aq,u) -istatistiksel yakınsaklık verildi. ANAHTAR KELİMELER: İstatistiksel yakınsaklık, A-istatistiksel yakınsaklık, A- istatistiksel yakınsaklık, Kuvvetli Ap- Cesaro yakınsaklık, Orlicz dizi uzayı, Sa (Aç, ti) -istatistiksel yakınsaklık
Özet (Çeviri)
SUMMARY Masters Thesis STRONGLY SUMMABLE SEQUENCE SPACES [V,\,M,A,p,q,u] BY DEFINED ORLİCZ FUNCTIONS Yusuf Kıraç Fırat University- Graduate School of Science and Technology Department of Mathematics 2005,Page:51 This study is prepared as seven chapter. In the first chapter; the fundemantel definitions and theorems are given. In the second chapter; statistically convergence, statistically cauchy sequence and Strongly p- Cesaro summability are examined. In the third chapter; A- statistically convergence are examined. In the third chapter; A- sequence spaces, A- statistically convergence, A- statistically cauchy sequence, strong Ap Cesaro convergence ve Generalized differance sequence spaces are examined. In the fifth chapter; Orlicz sequence spaces are examined. In the sixth chapter; the sequence spaces [V>, M, A, p, q, u]x, \V\, M, A, p, q, u]0 and [V\, M, A, p, q, u]^ defined by Orlicz functions and the properties of spaces are given. In the seventh chapter; S\ (Aq, u) -statistically Convergence are examined. KEY WORDS: Statistically convergence, A- statistically convergence, A- statistically convergence, strong Ap- Cesaro convergence, Orlicz sequence spaces,S,\ (Aq, u) -statistically convergence. XT