Fuzzy sürekli fonksiyonlar üzerine
On fuzzy continuos functions
- Tez No: 169587
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. EFTAL TAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 64
Özet
V ÖZET FUZZY SÜREKLİ FONKSİYONLAR ÜZERİNE GÜRE, Elif Yüksek Lisans Tezi, Matematik Bölümü Tez Yöneticisi: Yrd.Doc.Dr. Eftal TAN Bu tez esas olarak dört bölümden oluşmaktadır. Bu tezin ön bilgiler kısmında ve birinci bölümünde, sonraki bölümlerdeki tanımların ve teorem ispatlarının anlaşılabilmesi için gerekli bilgiler verilmiştir. ikinci bölümde, fuzzy süreklilik ve fuzzy süreklilik kavramları ele alınıp, bu kavramlarla ilgili teoremler ve örnekler üzerinde durulmuştur. Üçüncü bölümde, fuzzy topolojik uzaylarda bazı kompakt uzay kavramları incelenmiş ve bu konu ile ilgili teorem verilmiştir. Dördüncü bölümde, bazı fuzzy topolojik yapıların korunması incelenerek, bununla ilgili teoremlere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
vn ABSTRACT ON FUZZY CONTINUOUS FUNCTIONS GÜRE, Elif Msc. in Mathematics Department Supervisor: Yrd.Doc.Dr. Eftal TAN This thesis essentially consists of four chapters. In the foreknowledge and first chapter of this thesis, the necessary information has been given for understanding definitions and proves of theorems in the following chapters. In the second chapter, fuzzy continuity and the concepts of fuzzy continuity has been considered and it is referred the theorems and examples about these concepts. In the third chapter, some of compact space concepts in the fuzzy topological spaces has been examined and theorems about this subject has been given. In the forth chapter, some of protecting of topological structures has been examined and theorems related with this subject has been given.