Fuzzy beta sürekli çoğul değerli fonksiyonlar üzerine
On fuzzy beta continuous multifunction
- Tez No: 315572
- Danışmanlar: DOÇ. DR. METİN AKDAĞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 84
Özet
Fuzzy beta-sürekli çoğul değerli fonksiyonları incelemeyi amaçlayan bu çalışma 5 bölümden oluşmaktadır.Giriş bölümünde konunun literatürdeki önemi, tarihsel gelişimi ve hazırlanan çalışmanın kısa bir taslağı verilmiştir.Birinci bölümde, fuzzy nokta, fuzzy küme, fuzzy fonksiyon ve fuzzy çoğul değerli fonksiyonlar ile ilgili temel tanım ve sonuçlar hatırlatılmıştır.İkinci bölümde, fuzzy beta-sürekli çoğul değerli fonksiyonlar ve özellikleri çalışılmıştır.Üçüncü bölümde fuzzy hemen hemen beta-sürekli çoğul değerli fonksiyonlar ve özellikleri çalışılmıştır.Dördüncü bölümde, fuzzy zayıf beta-sürekli çoğul değerli fonksiyonlar ve özellikleri çalışılmıştır.Beşinci bölümde, fuzzy Mbeta-sürekli çoğul değerli fonksiyonlar ve özellikleri çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis, which purpose is to examine fuzzy beta-multifunctions, consists of five chapters.In the introduction part of this thesis, the importance of the subject in the literature, historical development and brief summary of this thesis were given.In the first chapter, the basic definitions and results related of fuzzy point, fuzzy sets, fuzzy functions and fuzzy multi-valued functions were recalled.In the second chapter, fuzzy beta-continuous multi-valued functions and features were studied.In the third chapter, the fuzzy beta-almost continuous multi-valued functions and features were studied.In the fourth chapter, the fuzzy weakly beta-continuous multi-valued functions and features were studied.In the fifth chapter, the fuzzy Mbeta-continuous multi-valued functions and features were studied.