Bazı fark dizi uzaylarının Köthe-Teoplitz dualleri
Köthe-Teoplitz duals of some diffrence sequence spaces
  1. Tez No: 177780
  2. Yazar: OSMAN DUYAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. OSMAN ÖZDEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziosmanpaşa Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
  12. Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 35
Özet
Üç bölümden oluşan bu çalışmanın ilk bölümünde, çalışma boyunca kullanılacak olan temel tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci bölüm ilk kısmında, üzerimde çalıştığımız fark dizi uzayları tanıtılmıştır. İkinci kısmında ise , bu fark dizi uzaylarının Köthe-Teoplitz dualleri incelenmiştir. Üçüncü bölümde ise tartışma ve sonuç verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the first of chapter of this study, arranged as third chapters, fundamental definition and theorems used as long as the investigation have been given. In the second chapter, firstly the diffrence sequence spaces on which we are working have been introduced. And then the Köthe-Teoplitz duals of that sequence spaces and have been investigated. In the third chapter of the study, result and discussion has been given.