Bazı genelleştirilmiş fark dizi uzaylarının Köthe-Toeplitz dualleri
Köthe-Teoplitz duals of difference sequence spaces
- Tez No: 432838
- Danışmanlar: PROF. DR. ÇİĞDEM BEKTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fırat Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 27
Özet
Bu çalışma üç bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde; temel tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci bölümde ; (p) , c(p) ve co(p) fark dizi uzayları tanımlanmıştır. Üçüncü bölümde ; m (p) ve m c(p) uzaylarının Köthe- Toeplitz dualleri ve mco(p) ve mc(p) uzaylarının mutlak Köthe – Toeplitz dualleri tanımlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This study includes three parts. In the first part; basic definitions and theorems are given. In the second part; (p) , c(p) and co(p) difference sequence spaces are defined. In the third part; Köthe- Toeplitz duals of m (p) and mc(p) are defined and also given Köthe-Toeplitz duals of mco(p) and mc(p) are given.