An algorithm for RFID based location estimation
Bir RFID tabanlı konum kestirim algoritması
- Tez No: 179539
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ELİF AYDIN, YRD. DOÇ. DR. RUŞEN ÖKTEM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2008
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Atılım Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu tez, orta ölçekli iç mekânda bir kullanıcıyı yönlendirmek amacıyla bir sefer yardımcısı ile birleştirilebilecek olan bir konum kestirim ve takip algoritmasını incelemektedir. Konum kestirim ve takip algoritması verileri bir aktif Radyo Frekanslı Tanımlama sisteminden gözlenmiştir. Algoritma kullanıcının o anki konumunu bulmak amacıyla Bayes Karar Teorisine dayalı istatistiksel bir yöntem kullanmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis reviews a location estimation and tracking algorithm which can be integrated into a navigation aid to guide a person in a middle-scale indoor environment. Location estimation and tracking algorithm data is observed by an active Radio Frequency Identification system. The algorithm uses a statistical approach which is based on Bayes Decision Theory to find the current location of the person.