Singüler lineer diferensiyel hamilton sistemler
Singular linear differential systems
  1. Tez No: 179764
  2. Yazar: ÇİĞDEM ARSLAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BİLENDER PAŞAOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Süleyman Demirel Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
  12. Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 46
Özet
Bu tez üç bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde, konunun tarihsel gelişimi verilmiştir.İkinci bölümde, Hilbert uzayında lineer operatörler teorisi ile ilgili temel oluşturacak bazı tanım ve teoremler verilmiştir.Üçüncü bölümde, singüler lineer diferensiyel Hamilton sistemler ele alınmıştır. Yaklaşımın temeli singüler lineer diferensiyel Hamilton sistemlerin araştırılarak sınıflandırılmasına ve bu durumların olabilmesi için yeterli koşulların aranmasına dayanmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of three chapters.In the first chapter, the historical progress of the subject is considered.In the second chapter, some essential definitions and theorems is given which are going to be a basis about Hilbert Space.In the third chapter, singular linear differential systems are considered. The approach is based on the use of the classification in the spectral theory of singular linear Hamiltonian differential systems and in order to carry out this situation there must be sufficiency conditions.