Veri yapıları dersinin internet üzerinden uzaktan eğitimi
Distance education of data structures lesson over the internet
  1. Tez No: 180090
  2. Yazar: İSMAİL PEKGÖZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ABDULLAH ÇAVUŞOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Eğitim ve Öğretim, Electrical and Electronics Engineering, Education and Training
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 113
Özet
insanların iletişim, çalışma ve eğitim biçimlerini internet değiştirmiştir. Internetdünya çapında bilgi, fikir ve ürünlerin el değiştirmesini kolaylaştırırken eğitimve öğretim alanında da yeni ufuklar açmıştır. Her geçen gün daha fazlaüniversite Internet'e bağlanmakta ve derslerini web üzerinde yayınlanabilmesiimkanı sayesinde akademik imkanları insanlara sunmaktadır. Günümüzdeeğitim ve öğretimle uğraşanlar bilgi ve becerilerini klasik derslik dışındakiortamlarda da öğrencilere taşımaktadırlar. Bu çalışmada amaç Veri YapılarıDersinin işlenişini her yönüyle ve verimli olacak şekilde internet ortamındauygulamaktır. Dersin amacı,temel veri yapıları (yığın, kuyruk, liste, ağaç , ikilisıralama ağacı, vb.) konularını ve ilgili algoritmaları tanıtmaktır. Ayrıcaöğrencilere, problemlere uygun veri yapılarını belirleyebilme ve farklıalgoritmaların etkinliğini karşılaştırabilmeleri imkanı sağlamaktır.Bilim Kodu : 702Anahtar Kelimeler : Uzaktan eğitim, veri yapılarıSayfa Adedi : 101Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Abdullah Çavuşoğlu
Özet (Çeviri)
Internet has changed the communication, working, education habbits of themankind. It has facilitated worldwide, the exchange of the knowledge,products and thoughts. In addition, it has expedited new fronts in the fieldof education . Everyday an increasing number of universities are connectedto the internet and paving a way to execute the lectures over the internet,enabling academic possibilities to the people. Nowadays, people in theeducation field are carrying their knowledge and capacities to theirstudents, not only in the classrooms, but in the other mediums as well. Inthis study, the target has been, carrying the lecture notes of the DataStructures over the internet. The aim of the lesson is providing the basicdata structures ( lists, stacks, keaps, trees etc.) and relevant algorithms. Inaddition providing the students, the ability to select appropriate datastructures to their problems and also the ability compare the efficiencies ofdifferent algorithms.Science Code :702Key Words : Distance education,data structuresPage Number : 101Adviser : Doç Dr. Abdullah Çavuşoğlu