Otel işletmelerinde fonların akım analizi
  1. Tez No: 18023
  2. Yazar: HALİSE DİLEK SEVİN
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ERTUĞRUL ÇETİNER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, Tourism
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 159
Özet
ÖZET Otel işletmelerinde, finansal durumlardaki değişimi daha geniş bir çerçeve içinde ortaya koyabilmek amacıyla Fon Akım Analizine ihtiyaç vardır. Çalışmamızda, mali tablolardan biri olan ve gün geçtikçe önemi artan fon akım tablosu ayrıntıları ile incelenmiştir. Ve örnek bir otel işletmesinin fon akımlarının analizi gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak Fon Akım Tablosu diğer mali tablolarda açıkça görülme yen fon akımlarını ortaya koyar ve işletmenin kaynaklarını nerelerden sağladığı ve nerelere kullanıldığını açıkça belirten yararlı bir analiz aracıdır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In the Hotel management, the transformation on the financial positions is required to fund flow analysis by propose to explain on a large scale. In the present work, the fund stataments which is be one of financial report and is increased important oradually have been examinated as detail. And the fund flow analysis has been applied to a example Hotel adminastra- tion. As a consequence, the fund stataments are offerred to the fund flows which is not clearly appear in the other financial reports and is useful an analysis tool which is clearly indicated the sources that the management is owner from where it is kept to right and to where it is use. IX