Web tabanlı haberleşme laboratuvarı
Web based telecommunications laboratory
  1. Tez No: 180381
  2. Yazar: İSMET ALPER TANRIÖVER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NİHAL FATMA GÜLER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Günümüzde internetin uzak haberleşmede kullanılması yayılmaktadır. Çünküinternet günümüzün en büyük bilgisayar ağıdır ve uzak haberleşme için önemlibir araçtır. İnternet ve multimedyanın uzaktan eğitimdeki yeri günümüzdeoldukça önemlidir. Çünkü gelişen teknolojiye paralel olarak eğitimdealışılagelmiş yöntemlerin kullanımı gün geçtikçe azalmakta ve bu yöntemlerinyerini modern sistemler almaktadır. Özellikle gelişmiş ülkelerde eğitimin dahakaliteli yapılabilmesi için modern eğitim teknolojileri kullanılmaktadır. Buülkelerde üniversitelerin farklı kampüslerinin arasında kurulan bilgisayarsistemleri sayesinde dersin anlatıldığı mekandan çok uzakta bulunanöğrencilere uzaktan eğitim verilebilmektedir. Yapılan bu çalışma iletelekomünikasyon laboratuarında gerçekleştirilen deneylere ön hazırlıkaşamasında fayda sağlaması düşünülen bir çalışma yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Nowadays internet is the most common network which is important device fordistance communication. In this thesis, at the first chapter general internetknowledge and usage for distance communication was examined. At the secondchapter, components of the computer were explained which were used fordistance communication.At the third chapter, position of the distance education for the internet andmultimedia was explained. Because with developing of technology, using ofconventional methods decreases from day to day and the modern systems areused instead of old methods. The modern educational and technological mediaare used in order to realize a qualified education. With the to computer systemswhich are installed between the different campuses of a university, a distancelearning can be done easily. With this work, telecommunication laboratoryworks of the students will be easy and useful for their works before coming tolaboratory.