Green fonksiyonları yardımıyla Dirichlet probleminin çözümü
Solution of the Dirichlet problem with Green functions
  1. Tez No: 183363
  2. Yazar: AFŞİN KÜRŞAT GAZANFER
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ARİF AMİROV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu çalışmada Green fonksiyonları kullanılarak çeşitli bölgelerde Dirichlet problemininçözümü incelenmiştir. Birinci bölümde gerekli bazı temel tanım ve teoremler verilmiştir.İkinci bölümde Dirichlet probleminin tanımı verilmiştir. Üçüncü bölümde verilen birbölgenin Green fonksiyonu, dördüncü bölümde ise Green fonksiyonları yardımıylaDirichlet probleminin çözümü incelenmiştir. Son bölümde sınır-değer problemlerininklasik ve genelleşmiş çözümleri üzerinde durulmuştur.
Özet (Çeviri)
At this project, solution of the Dirichlet problem using Green functions on the in variousdomains is examined. In the first chapter, some fundamental definitions and theorems aregiven. In the second chapter, definition of the Dirichlet problem are given. In the thirdchapter, Green functions of the endowed domain, in the fourth chapter, solution of theDirichlet problem with Green functions are explained. Finally, classical and generalizedsolution of boundary-value problems are examined