Bilgisayar ağlarında kişisel güvenlik
Personal security in computer networks
  1. Tez No: 184517
  2. Yazar: GÖKHAN UÇAR
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ATİLLA KOCA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kazalar, Accidents
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kazaların Çevresel ve Teknik Araştırması Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 100
Özet
iBİLGİSAYAR AĞLARINDA KİŞİSEL GÜVENLİK(Yüksek Lisans Tezi)Gökhan UÇARGAZİ ÜNİVERSİTESİFEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜOcak 2004ÖZETBilgi teknolojilerinin kullanımının hayatın her alanına girdiği bu yeni çağdaönemli olanın“bilgi”olduğu artık toplumun her kesimi tarafından kabul edilenönemli bir gerçektir. Bilgi çağında herkesin“bilgisi kadar güçlü”olacağınakesin gözüyle bakılmaktadır. Ancak bu gelişmelere rağmen, sıkça göz ardıedilen ciddi bir toplumsal problem olan bireylerin e-güvenliği hayatımızı hergün biraz daha tehtid etmektedir. Bu çalışmada bilgisayar ağlarında kişileringüvenliklerini nasıl sağlıyacakları, tehditlere ve risklere karşı hangi önlemlerinalınabileceği, kimlik doğrulama işlemlerinin nasıl olabileceği konusundakapsamlı bir çalışma yapılmıştır.Bilim Kodu : 626.12.01Anahtar Kelimeler : Bilgisayar Ağları, Kişisel Güvenlik, E-kimlikSayfa Adedi : 93 sayfaTez Yöneticisi : Doç. Dr. Atilla Koca
Özet (Çeviri)
iiPERSONEL SECURITY IN COMPUTER NETWORKS(M.Sc. Thesis)Gökhan UÇARGAZI UNIVERSITYINSTUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGYJanuary 2004ABSTRACTEverybody in the society accept a reality which is Information Technologies (IT)and their application fields have been becoming the most valuable things sinceentering new age which is also called Information Age. In this age, it is certainthat everybody can be powerful as much as his/her knowledge. In spite of theselatest improvements, there is a serious social problem, frequently disregarded,personal e-security matter (Personal IDs security) more and more threats ourlife day by day. In this study, how people can make secure communication witheach other, and how they can resist threats and risks, how they authenticate,authorize others Ids, while working on computer networks.Science Code : 626.12.01Key Words : Computer Networks, Personel Security, E-IdsPage Number : 93 pagesAdviser : Doç. Dr. Atilla Koca