Web tabanlı hizmetiçi eğitim planlaması
Web-based planning of in-service training
- Tez No: 184758
 - Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. HALİL İBRAHİM BÜLBÜL
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
 - Yıl: 2006
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Gazi Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 51
Özet
ivWEB TABANLI H ZMET Ç EĞ T M PLANLAMASI(Yüksek Lisans Tezi)Bayram GÖKBULUTGAZ ÜN VERS TESFEN B L MLER ENST TÜSÜHaziran 2006ÖZETTeknolojinin hızla geliştiği bilginin katlanarak arttığı günümüzde bilgi toplumuolma sürecinde okullardaki yönetici ve öğretmenlerin kendine güvenen,alanlarında daha güçlü, gayretli, başarılı ve gelişme sağlayan kişiler olarakgörev yapabilmeleri için onların hizmetiçi eğitime olan ihtiyaçları her geçen günartmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan personelin bu gelişmelereparalel olarak eğitim ihtiyaçlarının tespit edilerek düzenlenecek hizmetiçieğitim kursları bu ihtiyaçlara yönelik planlı olarak yürütülmelidir. Yönetici veöğretmenlerin yeterliliklerini geliştirmek için planlanan bu hizmetiçi Egitimkurslarının sayıları ve kaliteleri arttırıldığında Türkiye de eğitim amaçladığıniteliğe ulaşabilir.Bu çalışmada okullardaki personelin hizmetiçi eğitim ihtiyaçlarının tespitedilmesi, bu kurslarda öğretim görevlisi olmak isteyen personel taleplerininalınması ve düzenlenen hizmetiçi kursların sonunda eğitim içeriğinin, öğretimgörevlilerinin, kurs merkezi, kurs merkezi yöneticileri, eğitim yöneticilerinindeğerlendirilebilmesi işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesine yönelikbir model önerilmiştir.Bilim Kodu :702.1.014Anahtar Kelimeler :Öğretmenlerin hizmetiçi eğitimi, Hizmetiçi eğitim ihtiyacıSayfa Adedi :43Tez Yöneticisi :Yrd. Doç. Dr. Halil brahim BÜLBÜL
Özet (Çeviri)
vWEB-BASED PLANNING OF IN-SERVICE TRAINING(M.Sc. Thesis)Bayram GÖKBULUTGAZ UNIVERSITYINSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGYJune 2006ABSTRACTRecently school directors and teachers need of in-service training is rising dayby day in order to do their job as self-confident more skillful about theirbranches ,eager successful and people who are providing improvement ,sincetechnology is improving fast and information is rising in period of becominginformation society. Ministry of Education staff need of training should bedetermined in accordance with these improvements and courses should beplanned according to the determinations. when numbers and quality of these inservice training courses, which are being planned in order to improvecapabilities of the director and the teachers , rises up ,education in Turkey canreach desired level.In this work , a model is suggested for how to complete the process of thedetermining need of in service training of schools , to receive requests ofpersonnel who want to be trainers in these courses , to evaluate the content oftraining, trainers , course centre director and trainers, supervisors at the end ofthe courses on internet.Science Code : 702.1.014Key Words : In-service training for teachers, In-service training needsPage Number : 43Adviser : Yrd. Doç. Dr. Halil brahim BÜLBÜL