Megep kapsamında mikro denetleyicilerle dijital işlemler modülü eğitim programı ve deney setinin tasarımı
Desing of an education program and experimental for digital processes module with microcontroller in the coverage of svet
  1. Tez No: 184770
  2. Yazar: ŞEREF ARSLAN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. GÜNGÖR BAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 103
Özet
MEGEP KAPSAMINDA MİKRO DENETLEYİCİLERLE DİJİTALİŞLEMLER MODÜLÜ EĞİTİM PROGRAMI VEDENEY SETİNİN TASARIMI( Yüksek Lisans Tezi )Şeref ARSLANGAZİ ÜNİVERSİTESİFEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜEylül 2006ÖZETBu tezde, T.C. Millû Eğitim Bakanlığı, Mesleki Eğitim ve Öğretim SistemininGüçlendirilmesi Projesi (MEGEP) kapsamında Mesleki ve Teknik EğitimOkulu öğrencilerine yönelik hazırlanmış modüle ait bir deney setitasarlanmıştır. Öğrenciler, bu deney setinde endüstriyel kumanda devrelerininuygulamalarını PIC 16F877 mikrodenetleyici komutlarını kullanarakyapabilmektedir. Bu eğitim seti mikrodenetleyicili sistemlerin tasarımyöntemlerini, çevre birimlerini programlama ve yönetme yeterlilikleriniöğrencilere kazandırmak amacı ile tasarlanmıştır. Modülü başarı iletamamlayan öğrenciler programın amaçlarında tanımlanan yeterliliklerikazanacaktır.Bilim Kodu : 703.3.012Anahtar Kelimeler : PIC 16F877, Mikrodenetleyici, Eğitim SetiSayfa Adedi : 88Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Güngör BAL
Özet (Çeviri)
DESING OF AN EDUCATION PROGRAM AND EXPERIMENTAL FORDIGITAL PROCESSES MODULE WITH MICROCONTROLLER IN THECOVERAGE OF SVET( M.Sc. Thesis )Şeref ARSLANGAZİ UNIVERSITYINSTITUE OF SCIENCE AND TECHNOLOGYSeptember 2005ABSTRACTIn this thesis, an experimental set up has been prepared for vocational andtechnical education students in accordance with the Republic of TurkishMinistry of National Education, the Strengthening The Vocational Educationand Training System . The students will be able to implement control circuitapplication using command of PIC 16F877 microcontroller in the experimentalset up. The educational tool has been designed for students aiming to teach thedesigning method of systems, programming of peripheral unit and to increasethe control capability of students. The students will gain the capabilities whichare defined in purpose of the programme when they fulfill the modelsuccessfully.Science code : 703.3.012Key words : PIC 16F877, Microcontroller, Experimental Tool SetPage number : 88Adviser : Prof. Dr. Güngör BAL