The mutual funds in Turkish financial markets
Türk finans piyasalarında yatırım fonları
- Tez No: 186350
- Danışmanlar: PROF. DR. HÜLYA TÜTEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2006
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İzmir Ekonomi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 121
Özet
Bu çalışma , Türk finans piyasalarındaki yatırım fonlarını inceler.İlk olarak ,Türk finanspiyasasındaki yatırım fonları hakkında genel bilgi verilmiştir daha sonra Türk finanspiyasasındaki yatırım fonlarının tarihsel gelişimi araştırılmıştır.Bir sonraki bölümde yatırımfonlarının çeşitleri ve özellikleri araştırılmıştır.Bu bölümü takiben , bir yatırım fonunun diğeryatırım araçlarıyla olan karşılaştırılması incelenmiştir.Bundan sonraki bölümde yatırımfonlarının Türk finans piyasasındaki durumu ele alınmıştır bunu müteakiben Türk finanspiyasalarında yatırım fonları hakkında bir sonuca varılmıştır.iv
Özet (Çeviri)
This thesis analyzes the mutual funds in Turkish Financial Markets.First of all I tried to explain the generalview of the mutual funds in Turkish Financial Markets , secondly I searched the historical developmentof mutual funds in Turkish Financial Markets , later I searched about types and properties of mutualfunds.In the other section , I made comparisons with a mutual fund with the other investmentinstruments after this section , I searched about the situation of mutual funds in Turkish FinancialMarkets.In the other section , I explained risk and return of mutual funds in Turkish financial markets.In the last section , I made a conclusion about mutual funds in Turkish financial markets.iii