Sözleşme aşamasından kabule kadar inşaat ihale uygulaması
- Tez No: 18745
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. İLKER ÖZDEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 1991
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
ÖZET Kamu inşaatlarının yapımında gerek projeciler gerekse uygulayıcılar ve kontrol görevlileri arasında hala tam ola rak çözüml enememiş hususlar ile teknik ve teknolojik anlayış ve yorumlama yönünden farklılıklar mevcuttur. Şartname yö netmelik ve standartlarda öngörülen yöntem ve koşullarla pratikte yapılanlar pek çok yönden uyumsuz ve hatta ters düşmektedir. Te2de bu sorunları bir ölçüde gündeme getirmek amaç lanmıştır, özellikle inşaat ihale sözleşmesinin yapılma sından işin kabulü aşamasına kadar geçen süre içerisinde uygulamada olması gereken kural, yöntem ve sınır değerler belirtilerek çözüm yöntemleri örneklerle verilmeye çalışıl mıştır. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT When building the public construction there are many comlexities and differences with respect to technical and technological problems and interpretations which are still insouble exactly between project designers, site chiefs and controllers. Methods and conditions taken from specifica tions regulations by law and standarts do not agree fre quently with the works done in practice. In this thesis, it has been aimed to put some of those problems on the agenda. Particularly, it has been tried to examine some required rules, methods and boundary conditions in application from the beginning of contract until the acceptence stage and some solving methods with examples are introduced.