Sözleşme aşamasından kesin kabule kadar inşaat ihale uygulamaları
- Tez No: 55182
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. RECEP KANIT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ SÖZLEŞME AŞAMASINDAN KESİN KABULE KADAR İNŞAAT İHALE UYGULAMALARI MUSTAFA KALELİ (YÜKSEK LİSANS TEZİ) A?USTOS 1996 ÖZET Kamu inşaatlarının gerçekleştirilmesinde; yapımcılar ile kontrollük birimi arasında uygulamalar bakımından zaman zaman yargıya da intikal den anlaşmazlıklar yapılan mevzuat düzenlemelerine rağmen hala giderilememiştir. Bu uyuşmazlığın temelinde teknik ve teknolojik bakım dan anlayış farklılıkları ile yorumlamalardaki farklılıklar bulunmaktadır. Bu çalışmada; kamu inşaatlarındaki uygulamaların; sözleşme den sonraki kesin kabule kadar olan bölümü ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ile yapılan görüşmelerden elde edilen sonuçların ışığı altın da incelenmiş ve uygulamalarda yapılması gereken örnekleriyle açıklanmaya çalışılmıştır. Bilim Kodu Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 17501 109 Yrd. Doç. Dr. Recep KANIT
Özet (Çeviri)
GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCES CONSTRUCTION BIDDING APPLICATIONS FROM CONTRACT STAGE TO FINAL ACCEPTANCE ' MUSTAFA KALELİ (POST-GRADUATE THESIS) AGUST - 1996 ABSTRACT The disputes betwen the contractors and the control authority du ring the making of the public constructions with respect to the applicati ons, which sometimes in vol ve the jurisdiction as well are not eliminated yet despite th legislative arrangements made. The differences in unders tanding with respect to the technique and technology and the differences in interperetation are the basis for these disputes. In this study, the applications at public constructions during the period after the contract to the final acceptance were inspected under the light of the results that were optained from the negatiations carried out with the authorites of the related establishments and institutions and the things to be made were attempted to be explained with examples. Science Code Page Number Adviser 17501 109 Yrd. Doç. Dr. Recep KANIT ıı