Öğrenen organizasyonlar ve örgüt kültürü arasındaki etkileşim ve eczacıbaşı yapı gereçleri vitra A.Ş.'de bir uygulama
Interaction between learning organisations and organisation culture a study in Eczacıbaşı building materials vitra ceramic sanitary ware
  1. Tez No: 188120
  2. Yazar: HAKAN PEKEL
  3. Danışmanlar: PROF.DR. CELİL KOPARAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 128
Özet
iiiYÜKSEK L SANS TEZ ÖZÜÖĞRENEN ORGAN ZASYONLAR VE ÖRGÜT KÜLTÜRÜARASINDAK ETK LEŞ M VE ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLER V TRAA.Ş.'DEB R UYGULAMAHakan PEKELşletme Anabilim DalıAnadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Mart 2007Danışman: Prof. Dr. Celil KOPARALHızla değişen bir dünyada yaşamaktayız ve örgütler daha yüksekdüzeydeki başarılara ulaşmak için zorlanmakta veya kendilerini zorlamaktalar.Aksi takdirde varlıklarını sürdürebilmeleri giderek zor bir hal almaktadır. Busebeple öğrenen organizasyon kavramı ile işletmelerin sahip oldukları kültürarasındaki etkileşim ve bu etkileşimin kullanılma çalışmaları büyük önemkazanmaktadır. Bu çalışmada Eczacıbaşı Yapı Gereçleri-Vitra'da öğrenenorganizasyon ve örgüt kültürü arasındaki etkileşim incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
ivABSTRACTINTERACTION BETWEEN LEARNING ORGANISATIONSAND ORGANISATION CULTURE A STUDY IN ECZACIBAŞI BUILDINGMATERIALS VITRA CERAMIC SANITARY WAREHakan PEKELMaster of Business AdministrationAnadolu University Institute of Social Sciences, March 2007Supervisor: Prof. Dr. Celil KOPARALWe live in a world of accelerating change. Organisations are pushed orpush themselves towards ever higher levels of achivement. Thus, it?s veryimportant for the enterprises to be aware of interaction between learningorganisation and organisational culture and the effect of that interaction. In thisstudy, the aims and degree of success of the ?Interaction between LearningOrganisation and Organisational Culture of Eczacıbaşı Building Materials VitraCeramic Sanitary Ware? is tried to be found out.