CPLD deney seti tasarımı
Design of CPLD experiment set
  1. Tez No: 196578
  2. Yazar: SALİM KIYMAZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. RAHMİ CANAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 126
Özet
iiiCPLD DENEY SETİ TASARIMI(Yüksek Lisans Tezi)Salim KIYMAZGAZİ ÜNİVERSİTESİFEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜEylül 2005ÖZETBu tez çalışmasında XILINX firmasının üretmiş olduğu Karmaşıkprogramlanabilir lojik devreler (CPLD) ile dijital devre tasarımı yapılmıştır.Tasarımlarda aynı firmanın WebPACK ISE programı kullanılmıştır.Tasarımlarda yüksek düzey donanım programlama dili (VHDL) veya şematikçizim kullanarak gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen sayısal devrelerinsimülasyonları MXE Simulator programı ile test edilmiştir. Tasarlananuygulamaların direkt olarak CPLD'ye yüklenmesi ve tasarımda yapılacakdeğişikliklerin kolayca yapılabilmesi en büyük avantajıdır. Bilgisayarortamında yapılan bu çalışmalar, dijital elektronik uygulamalarında zaman,işgücü ve maliyet yönlerinden avantaj sağlamaktadır.Bilim Kodu :626.04.01Anahtar Kelimeler :Xilinx, CPLD, TasarımSayfa Adedi :126Tez Yöneticisi :Yrd.Doç.Dr. M. Rahmi CANAL
Özet (Çeviri)
ivDESIGN OF CPLD EXPERIMENT SET(M.Sc. Thesis)Salim KIYMAZGAZI UNIVERSITYINSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGYSeptember 2005ABSTRACTIn this thesis, the circuit design of CPLDs produced by XILINX, is studied byusing WebPACK ISE program produced by the same company. Designs aredone by using VHDL programming language or schematic methods. Simulationof designs are studied by using MXE Simulator Program. Design of applicationswill be easily transferred to CPLD on the electronic circuit and will be reloadedagain after doing the required changes on the design to CPLD. The studies doneon the computers provide several advantages such as time, workforce and costfor digital electronic applications.Science Code :626.04.01Key Words :Xilinx, CPLD, DesignPage Number :126:Asist. Prof. Dr. M. Rahmi CANALAdviser