Bazı ağır metal ve selenyum bileşiklerine maruz kalan alabalıklarda antioksidan enzim aktivitelerinin incelenmesi
Researching of antioxidant enzyme activities in rainbow trouts exposed to some of the heavy metals and selenium compounds
- Tez No: 196884
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. İBRAHİM ÖRÜN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Biyoloji, Biology
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 64
Özet
ÖZETYüksek Lisans TeziBAZI AĞIR METAL ve SELENYUM BİLEŞİKLERİNE MARUZ KALANALABALIKLARDA ANTİOKSİDAN ENZİM AKTİVİTELERİNİNİNCELENMESİAysel ALKANİnönü ÜniversitesiFen Bilimleri EnstitüsüBiyoloji Anabilim Dalı55 + ix sayfa2005Danışman: Yrd.Doç.Dr.
Özet (Çeviri)
ABSTRACTMaster ThesisRESEARCHING OF ANTIOXIDANT ENZYME ACTIVITIES IN RAINBOWTROUTS EXPOSED TO SOME OF THE HEAVY METALS AND SELENIUMCOMPOUNDSAysel ALKANInonu UniversityGraduate School of Natural and Applied SciencesDepartment of Biology55 + ix pages2005Supervisor: Asst. Prof. Dr.