Farklı oranlarda kuru meyve ilavesinin ve depolama süresinin tahin helvasının bazı kalite özellikleri üzerine etkisi
Influence of storage duration and varient rates of dried fruit addition on some of the quality characteristics of the tehina halvah
  1. Tez No: 197745
  2. Yazar: HÜLYA SOYDİNÇ
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. İBRAHİM HAYOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Harran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Bu çalışmada tahin helvasının farklı lezzetlerde üretilebilirliği ve depolamaesnasında oluşabilecek değişimler incelenmiştir.Tahin helvası fıstık ceviz, vanilya ve kakao ile zenginleştirilmiş olarakpiyasada bulunmaktadır. Ancak meyve ilaveli tahin helvasının üretimiyapılmamaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study, the productivity of the tehina halvah with various flavors and thechanges that could occur during the storage period were observed.The tehina halvah enriched by walnut, pistachio nut, vanilla and kakao areavailable in the market, but fruit added tehina halvah is not produced.