Light (diyet) süt ve süt ürünleri üzerine bir araştırma
A research upon the light milk and milk products
- Tez No: 199989
- Danışmanlar: PROF.DR. MEHMET DEMİRCİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Trakya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
iÖZETYÜKSEK L SANS TEZL GHT (D YET) SÜT VE SÜT ÜRÜNLER ÜZER NE B R ARAŞTIRMAYASEM N DORUK GÜDEMEZTrakya ÜniversitesiFen Bilimleri EnstitüsüGıda Mühendisliği Anabilim DalıDanışman: Prof. Dr. Mehmet Demirci2007, Sayfa:54Bu araştırma, Tekirdağ marketlerinde satışa sunulan 5 farklı firmaya ait light süt,5 farklı firmaya ait light peynir ve 4 farklı firmaya ait light yoğurtların kurumadde, yağ,protein, kül içeriklerini saptamak ve enerji değerlerini belirlemek amacıylaplanlanmıştır.
Özet (Çeviri)
iiABSTRACTM. Sc. ThesisA RESEARCH UPON THE LIGHT MILK AND MILK PRODUCTSYASEM N DORUK GÜDEMEZTrakya UniversityGraduate School Of Natural And Applied SciencesDepartment of Food EngineeringAdvisor:Prof. Dr. Mehmet Demirci2007 Page:54This research which belonged to five different firms of light milks, five differentfirms of light cheese and four different firms of light yogurts have been planned topointed out the dry material, oil, protein, ashe and the energy values saled on themarkets of Tekirdağ.