Smarandache halkaları
Smarandache rings
- Tez No: 201992
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUSTAFA KAZAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Celal Bayar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 77
Özet
Bu tezde, W.B.KANDASAMY' e ait olan ` Smarandache Halkaları' kavramı üzerine çalısılmıstır. Bu tezde ilk olarak latis ve halkalarla ilgili bazı temel tanımları verecegiz.Daha sonra bir S -halkanın tanımını verip, S -halkalarla ilgili özellikleri inceleyecegiz.Fakat, esas olarak S -halkaların alt yapılarını, S -halkalardaki elemanların özelliklerini ve S -halkalardaki özel elemanları ele alacagız. Son olarak, özel tür S -halkaların tanımlarını verip onlarla ilgili birçok ilginç sonuç bulacagız.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we worked on the concept of `Smarandache Rings? which belongs to W.B.KANDASAMY. We first give some basic definitions about lattices and rings. Then we give definition of a S -ring and find many properties about it. But we mainly concentrate on properties of elements in S -rings, substructures of S -rings and special elements in S -rings.Finally, we define special kinds of S -rings and find many interesting results about them.