İhtiyati haciz sebepleri
Reasons of the provisional distraint
  1. Tez No: 204468
  2. Yazar: DURSUN ALİ GÜNDOĞDU
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. SEYİTHAN DELİDUMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hukuk Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Özel Hukuk Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
T.C.KOCAELİ ÜNİVERSİTESİSOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜMUHASEBE FİNANSMAN ANABİLİM DALIİHTİYATİ HACİZ SEBEPLERİÖZETAdalet sistemi var olduğu sürece araştırma konularının var olması gerektiğison derece önemlidir. Bu çalışma ile ihtiyati haciz sebeplerinden bahsetmeyeçalışacağım. Yine bu çalışma ile aynı zamanda ihtiyati haciz kavramını açıklamayaçalışacağım. Aynı zamanda Türkiye'de bugüne kadar gerçekleşen ihtiyati hacizuygulamalarını açıklamaya çalışmayı deneyeceğim.Bu çalışmanın amacı bugüne kadar Türkiye'deki ihtiyati haciz uygulamalarınıtanımlamak olmuştur. Böyle bir çalışmanın amacı Türkiye'de ihtiyati hacizsebeplerini tanımlamaya çalışmaktır. Yine aynı zamanda bu çalışma ile ihtiyati hacizve ihtiyati tedbir arasındaki ayrımı açıklamaya çalışmayı denedim. Bununla birliktebu çalışmanın amacı ihtiyati haciz ve ilave haciz arasındaki ayrımı açıklamayaçalışmayı denemektir.Tezi Hazırlayan :Dursun Ali GÜNDOĞDUTez Danışmanı :Doç. Dr. Seyithan DELİDUMANTez Kabul Tarihi ve No :28/06/2006-2006/12Jüri Üyeleri :Prof. Dr. Mehmet BAHTİYARDoç. Dr. Seyithan DELİDUMANYrd. Doç. Dr. Pelin GÜVEN
Özet (Çeviri)
T.C.KOCAELİ ÜNİVERSİTESİSOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜMUHASEBE FİNANSMAN ANABİLİM DALIREASONS OF THE PROVİSİONAL DİSTRAİNTABSTRACTIt is extremly important that the system of justice as long as it exists, shouldbe the subject of research. I will try to mention the reasons of the provisionaldistraint with this lesson. I will also try to explain the concept of provisional distraintin Turkey with this lesson. I will also try to explain applications of provisionaldistraint carried out in Turkey to date.The aim of this lesson has been to describe, applications of provisionaldistraint in Turkey to date. The purpose of such an lesson was to try describing thereasons of provisional distraint in Turkey. I will also try to explain the distinction ofthe between precautionary measures and provisional distraint with this lesson.Nevertheless the aim of this lessons was to try to explain distinction of the betweenprovisional distraint and additional distraint.Tezi Hazırlayan :Dursun Ali GÜNDOĞDUTez Danışmanı :Doç. Dr. Seyithan DELİDUMANTez Kabul Tarihi ve No :28/06/2006-2006/12Jüri Üyeleri :Prof. Dr. Mehmet BAHTİYAR,Doç. Dr. Seyithan DELİDUMAN,Yrd. Doç. Dr. Pelin GÜVEN