Vocabulary teaching to the second year cadets in the army academy to improve listening and reading skills within the framework of MI theory, in Turkey
Kara Harp Okulu ikinci sınıf öğrencilerine 'çoklu zeka kuramı' çerçevesinde okuma ve dinleme becerilerini geliştirmek için sözcük öğretilmesi
  1. Tez No: 206160
  2. Yazar: ESİN ÜNAL ERDİR
  3. Danışmanlar: PROF.DR. GÜLER ÜLKÜ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: İngiliz Dili ve Edebiyatı, English Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İngilizce Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 153
Özet
1928'de İstanbul'da dünyaya gelen Bahaeddin Özkişi, hikâye ve romanlarıyla20. yüzyıl Türk Edebiyatı yazarları arasında yer almış; dili, anlatımı ve seçtiğikonularla kendine has bir çizgi yakalamayı başarmıştır.Yazar eserlerinde açık ve net bir dil kullanmış, günlük hayatta çoğu zamanihmal ettiğimiz ayrıntılara derin anlamlar yüklemiş ve olayları psikolojik yönleri ileele almıştır. Büyük bir tasavvuf ruhu ve kültürü ile yetişmiş olan Bahaeddin Özkişibunu eserlerine de yansıtmıştır. Bu bakımdan eserleri yazarın aynası gibidir.Bahaeddin Özkişi, yazar kimliğinin yanında farklı çalışmalara da imza atan birsanatçıdır. Eski İstanbul evlerinin maketlerini yapmış, cam üzerine tezhip çalışmıştır.
Özet (Çeviri)
Bahaeddin Özkişi who was born in İstanbul in 1928, to taked part in 20. centuryTurkısh Literature with his stories and novels; he succeeded to capture to a stylespecial to him with his expression and choosed subjects.The writer, used a comprehensible and net expressions, to loaded impressivemeanings to details that we eve neglected usually and he dealed with the eventspsychologaclly. Bahaeddin Özkişi who grewn with comprehensive Sufism culture,reflected this to his works. So, his works ?novels and stories- is like his mirror.Bahaeddin Özkişi is a writer and however he is an artist who signed to differentbusiness. He made the models of old İstanbul houses? and he gilded on the glass.