Türkiye'deki bankalarda pazarlama birimlerinin işleyişi kamu ve özel bankalar karşılaştırması
The procedures of marketing departments at state bank and private banks state and private banks comparison
- Tez No: 207196
- Danışmanlar: PROF.DR. EYYÜP AKTEPE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 157
Özet
KARACA, Fatih. Türkiye'deki Bankalarda Pazarlama Birimlerinin sleyisi Kamu Ve Özel Bankalar Karsılastırması, Yüksek Lisans Tezi, Ankara, 2007. Bu tezde, Türkiye'de faaliyet gösteren bankalardaki pazarlama birimlerinin isleyisi, bireysel ve ticari / kurumsal pazarlama birimleri açısından incelenmistir. Söz konusu inceleme, kamu bankası ve özel banka olarak iki baslık altında yapılmıs, daha sonra bu iki yapı aynı birimler açısından karsılastırılmıstır. Bu karsılastırmada her iki bankanın da olumlu ve olumsuz yönleri gösterilmeye çalısılmıstır. Sonuç olarak birbirinden ayrı iki yapı olan kamu bankası ve özel bankanın farkları, ideal pazarlama birimi baslıgı altında kamu bankasının yeniden yapılandırılması sürecinde yapılanlar ve daha yapılması gerekenler tartısılmıstır.
Özet (Çeviri)
KARACA, Fatih. The Procedures of Marketing Departments at State Bank and Private Banks State and Private Banks Comparison, Master Thesis, Ankara, 2007. In this thesis, the procedures of the consumer and corporate banking departments in banks located in Turkey are analyzed. This analyze is made under the topics of state bank and private bank, afterwards these two structures are compared in the same units. The positive and negative parts of both bank types are shown at this comparison. At the end, the things done and have to be done are discussed for the restructuring period of state bank, where the state bank and private bank have completely different structures.