Müşteri memnuniyeti ve müşteri şikayetleri üzerine bir alan araştırması
A case study of customer satisfaction and customer complaint
- Tez No: 208739
- Danışmanlar: PROF. DR. ADNAN ÇELİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
İnsanları bir konuda memnun etmenin çok zor bir olay olduğu bilinen bir gerçektir. Memnuniyet boyutuna bir de bedel ödendiği zaman bu olay daha da zorlaşır. Müşteri ödediği bedelin karşılığını fazlasıyla almak ister.Bu da satıcının işini zorlaştırır. Bu nedenle, satıcının ilgili taraflara, aldığı bedelin karşılığından daha fazla hizmet vermesi beklenir. Müşteri memnuniyeti ve müşteri şikayetleri üzerine bir alan araştırması başlığını taşıyan bu çalışmanın temel amacı; ?Kahramanmaraş Devlet Hastanesi personeli üzerinde uygulanan bir anket çalışmasıyla, beyaz eşya sektörü açısından, müşteri memnuniyeti ve müşteri şikayetlerinin incelenmesi? olmuştur. Olası müşteri memnuniyeti ve müşteri şikayetlerinin ortaya konduğu çalışma, sonuç ve öneriler ile bitirilmiştir
Özet (Çeviri)
It is known reality that satisfying customer is very diffıcult If people give a price for this subject it gets more difficult. It gets harder for purchaser. Because of this it is expected more giving service by purchaser . The basic principle mission of this trial concerned with customer satisfaction and customer complaint that is research on the field that persons of Kahramanmaraş State Hospital concerned with poll trial is performed.According to strong consumption sector how consumer satisfaction and customer complaint is investigated . Probablity of customer satisfaction and customer complaint showed that the trial had been finished with result and proposal