Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde Kobi'lerdeki değişim yönetimi: Gaziantep'te bir uygulama
Change management in smes in the process of European Union; Application in Gaziantep
  1. Tez No: 210986
  2. Yazar: FİLİZ ÇİÇEK
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. MEHMET TEKİNKUŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Ulusal ve uluslar arası piyasalarda önemli bir yere sahip olan KOB 'lerin degisen kosullara uyumları açısından gösterdikleri performans oldukça dikkat çekicidir.Sürekli degisimin yasandıgı, globallesen dünya düzeninde degisim ve degisim yönetiminin varlıgı kabul görmüs, firmaların vizyon ve misyonlarında yer almıstır. Degisim sürecinde firmaların gelecekte de var olabilme çabalarının basarısı açısından vazgeçilmez bir unsur olarak karsımıza çıkmaktadır. Bu çalısmada degisimi basarı ile gerçeklestirmenin yolları, degisim yönetimine bakıs açıları Gaziantep Küçük Sanayi sitesindeki küçük ve orta ölçekli isletmelerde anket teknigi kullanılarak incelenmistir.
Özet (Çeviri)
It is very interesting that to performance of adaptation to the changing condition of SMEs which has an important place in local and international markets. Become global world orderliness which exists continual change in, change and change management existence is acceptanced by enterprises and take part in its vision and mission. This get out to opposite as a dispensable component in enterprises future efforts of success direction in change process. In this study, to realize change by success ways, the relationship between change management dimensions and productivity dimension and SMEs aspects to change mangement is analyized in small and medium sized enterprises in Gaziantep in small industries area by using inquiry technic.