Güzel sanatlar eğitimi ana bilim dalı müzik eğitimi bilim dalı bireysel çalgı- gitar eğitim programı ile rodriguez arenas'ın ?la escuela de la guitarra libro 1? metodunun örtüşme durumu
The accordance condition of education of fine arts music education programme first grade guitar education programme and ?la escuela de la guitarra libro-1? method of rodriguez arenas
  1. Tez No: 214543
  2. Yazar: GİZEM ŞAHİN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SELÇUK BİLGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Güzel Sanatlar, Müzik, Education and Training, Fine Arts, Music
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Ana BilimDalı Müzik Eğitimi Bilim Dalı Bireysel Çalgı-Gitar Eğitimi 1. sınıf tanımprogramı incelenmiş olup programda kullanılan La Escuela De La Guitarra Libro1 klasik gitar başlangıç metodunun programla örtüşme durumu araştırılmıştır.Tanım programında yer alan hedef ve hedef davranışlar ile metot içeriğininkapsadığı bölümler birlikte tablolaştırılarak belirtilmiştir. Tablolar iki sütunhalinde hazırlanmıştır. İlk sütun bireysel çalgı gitar eğitimi 1. sınıf tanımprogramında yer alan hedef ve hedef davranışlardan, ikinci sütun ise bu hedeflerinmetot içerisinde kapsandığı bölümlerden oluşmaktadır. Bulgular tabloların altkısmında yorumlanmıştır.Araştırma sonucunda 1. sınıf bireysel çalgı gitar eğitimi tanımprogramında yer alan hedef ve hedef davranışların metot içeriği ile örtüştüğüortaya çıkmıştır.Araştırma sonucunda ortaya çıkan bulgulara dayalı olarak bazı önerilereyer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
The first grade definition programme of individual instrument ?guitareducation of Gazi University,Gazi Education Faculty,Education of Fine ArtsScience Programme has been examined and the accordance of ? La Escuela DeLa Guitarra Libro ?1 the classic guitar beginner method with the programme hasbeen studied.The aims and the behavioral aims which take place in definitionprogramme and the parts of the method content have been stated as tables.Tableshave been given as two columns.The first column cosists of the aims and thebehavioral aims which take place in the individual instrument ?guitar educationfirst grade definition programme,the second column consists of the parts of theseaims which take place in the method.Results have been interpreted below thetables.As a results,the aims and the behavioral aims which take place in the firstgrade individual instrument-guitar education definition programme accord withthe content of the method.Some suggestions have been given depending on the results of the study.