Marka yönetim:Turkcell örneği
Brand management: Turkcell example
- Tez No: 219739
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MURAT ÖZGEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Tanıtım ve Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 137
Özet
Günümüzde artık ticaretin temel kavramları arasına giren marka,kuruluşlar için stratejik değertaşımaya başlamıştır.Kurum markası kavramı, kuruluşların hedef kitleleri ile planlı ve uzunvadeli iletişim kurmaları için temel şart halini almıştır.Bu çalışma da Türkiye'nin önde gelen gsm operatörlerinden Turkcell'in marka olarakincelemesi yapılmış ve Turkcell'in Pazar payının en yüksek olduğu İstanbul'un dörtbölgesinde 600 kişi üzerinde bir anket çalışması yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
in today's business environments, the notion of brand, vvhich by now has taken its placeamong the key factors of commerce, has increasingly become a strategic value for commercialorganizations.Corporate branding has proven to be a prerequisite for companies so as to have a planned,long-term communication with their target market segments.This initiative researchesTurkcell, one of the leading GSM operators of Turkey, as a brand and it conducts a survey ona target group of 600 consumers in four localities of istanbul where Turkcell's market share isthe highest.