Sanat ve çağdaş teknolojiler: Yönelimlerin değerlendirilmesi
Art and contemporary technologies: Estimation of tendecies
  1. Tez No: 220907
  2. Yazar: ÇİĞDEM ZEYTİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BAHADIR GÜLMEZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
Son yüzyıldan bu yana gelişen teknolojinin gündelik hayatımıza ve dolayısıyla sanata yansımalarını görmekteyiz. Endüstriyel devrimle birlikte teknolojiyle daha büyük bir etkileşime geçen sanat uzun süredir örneklerini teknolojinin sunduğu olnaklarla gerçekleştirmekte, aynı zamanda teknolojiyi konu almaktadır.Bu tezde teknoloji ve sanat ilişkisine panaromik bir bakışla bakılarak, bugünün çağdaş sanatının teknolojiyle olan ilişkisine değinilmektedir.
Özet (Çeviri)
Since last century the improving technology is reflecting to our daily lives and also art. With the industreal revolution technmology improved more and art started to use technology technically for it is productiob anbd also gaved artistic examples which asks questions about technology.At this thesis we are trying to make a panaromic look to the flirt of technology and art also triying to show the situations of our contemporary art.