Sporcularda durumluk ve sürekli kaygı düzeylerinin bazı değişkenlere göre incelenmesi
Examination of the level of state - trial anxiety of sportsmen according to some variables
  1. Tez No: 224866
  2. Yazar: MEHMET HAKAN BAŞARAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ÖZDEN TAŞĞIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu araştırmanın amacı, 14 yaş grubu sporcularında sürekli ve durumluk kaygı düzeylerinin bazı değişkenlere göre incelenmesidir.Araştırmaya yaşları 14 (yıl), olan basketbol, voleybol, hentbol, teakwando ve güreş branşlarında spor yapan 132 bayan ve 192 erkek toplam 324 sporcu katılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this investigation is to examine the level of state ? trial anxiety of 14 year- old sportsmen according to some variables.Total 324 sportsmen, 132 women and 192 men, who are 14 years old, and who deal with basketball, volleyball, handball, teak-wan-do and wrestling joined in the examination.