Musiki makaleleri bibliyografyası
- Tez No: 22661
- Danışmanlar: DOÇ. M. CAHİT ATASOY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bibliyografya, Müzik, Bibliography, Music
- Yıl: 1992
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 637
Özet
Bu çalışma Türkiye makaleler Bibliyografyasında, 780 no.lu konu başlığı olan -MÜZİK- konulu makalelerden oluşur. Devlet tarafından oluşturulan Türkiye Makaleler Bibliyografyası 1952 yı lından beri yayınlanmaktadır. Halen kütüphanelerimizde -1992 yılı itibariyle- bu lunan taranmış yıllar 1952-1988 yıllan arası (1988 dahil) yayınlanmış makaleler den derlenmiş ciltlerdir. Bu ciltler 1952-1985 yıllan arası yılda 4 cilt olarak ayda bir yayınlamış, toplam 136 cilttir. 1986 - 1987 - 1988 yıllannda ayda bir cilt olarak yayınlanmış, toplam 36 cilttir. Müzik konusunda araştırma yapacak bir kişinin 37 yıllık döneme ait 172 cildi taraması gerekmektedir. Bu araştırma ile 172 cilt taranıp müzikle ilgili 4700 den fazla madde bir kitap altında toplanmıştır. SUMMARY This thesis is formed from the articles which are known under the title of“music”and with the number 780 in the“Turkish Bibliography of Articles”. This bibliography has been published by the government since 1952. The present articles in our libraries in the year 1992, are the ones that have been se arched between 1952-1988 and the volumes that have been gathered together are from the published articles. These volumes have been published between 1952-1985 as 4 volumes a year and every 3 months and they all make 36 volumes. In the years 1986-1987-1988 they have been published as one book every month and and they make 36 volumes totally. A person who should search an ar ticle on music should study a period which covers 37 years and 172 volumes. In our thesis, 172 volumes have been searched and more than 4700 mat ters related to music have all been collected together as“one”book. IV
Özet (Çeviri)