Pozitif çekirdekli integral operatör ailesinin Lp(-sonsuz, sonsuz) uzayında yakınsaklık hızı
The order of convergence of family of integral operators with positive kernel in the space Lp(-infinity, infinity)
  1. Tez No: 233193
  2. Yazar: SEVİLAY KIRCI SERENBAY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERTAN İBİKLİ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır.Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılmıştır.İkinci bölümde ileri bölümlerde gerekli olan kavramlar ve tanımlar verilmiştir.Üçüncü bölümde, uzayına ait yeni bir süreklilik modülü tanımlanmış ve bazı özellikleri ispatlanmıştır. Daha sonra pozitif çekirdekli integral operatör ailesinin uzayında yakınsaklığı ve bu yakınsamanın hızı hesaplanmıştır.Dördüncü bölümde, üçüncü bölümde elde edilen sonuçlara örnekler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters.The first chapter is devoted to the introduction.The second chapter contains some concepts, definitions and theorems which are needed in the further chapters.In the third chapter, the new modulus of continuity is given and some properties of this new modulus of continuity are proven. Then the convergence and the order of the conv- ergence of family of integral operators with positive kernel in the space are investigated.In the fourth chapter, for results proved in the third chapter some examples are given.