İki boyutlu diferansiyel denklem sistemlerinde çözümlerin niteliksel davranışları
On the qualitative behaviors of solutions of planar differential systems
  1. Tez No: 234207
  2. Yazar: ABDULLAH YİĞİT
  3. Danışmanlar: PROF. DR. CEMİL TUNÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu çalışma üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tez konusu ile ilgili olan bazı temel tanım, teorem ve kavramlar verilmiştir. İkinci bölümde diferansiyel denklem sistemlerinin çözümlerinin kararlılık, kararsızlık vb. niteliksel davranışları ile ilgili bazı sonuçlar verilmiştir. Son bölümde ise ikinci basamaktan lineer olmayan bazı diferansiyeldenklem türleri için çözümlerin niteliksel davranışları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of three chapters. In the first chapter, some basic definitions,theorems and concepts related to the topic of the thesis have been introduced. In thesecond chapter , some results related to the stability , instability and similiar qualitativebehaviors of solutions of systems of differential equations have been given. In the lastchapter , it has been introduced two papers, in which it has been discussed somequalitative behaviors of nonlinear differential equations of second order.