Faber polinomlarının asimptotik özellikleri
Asymptotic properties of faber polynomials
  1. Tez No: 237690
  2. Yazar: TESLİME IŞIK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DANİYAL M. İSRAFİLOV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Balıkesir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
  12. Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Birinci bölümde, diğer bölümlerde kullanılacak olan temel tanımlar, gösterimler ve teoremler verilmiştir.Üç kısımdan oluşan ikinci bölümde, Faber polinomları ve onların asimptotik ve yaklaşım özellikleri incelenmiştir. Birinci kısımda Faber polinomları tanımlanmış, ikinci kısımda Faber polinomlarının basit asimptotik özellikleri araştırılmıştır, üçüncü kısımda ise Faber polinomlarının yaklaşım özellikleri incelenmiştir.Üçüncü bölüm üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda genelleşmiş Faber polinomları ve ikinci kısımda ise p-Faber polinomları tanımlanmıştır. Son kısım ise p-Faber polinomlarının asimptotik özelliklerine ayrılmıştır.ANAHTAR KELİMELER: Faber polinomu / genelleşmiş Faber polinomu / p-Faber polinomu / Faber serisi
Özet (Çeviri)
In the first chapter basic definitions, notations and theorems which are used in the following chapters are given.In the second chapter, which consists of three sections the Faber polynomials and their asymptotic and appoximation properties are investigated. Here, in first section Faber polynomials are defined, in second section the simple asymptotic properties of Faber polynomials are investigated, in third section appoximation properties of Faber polynomials are studied.The third chapter consists of three sections. In the first section the generalized Faber polynomials and in second section p-Faber polynomials are defined. The last section devoted to the asymptotic properties of p-Faber polynomials.KEY WORDS: Faber polynomial / generalized Faber polynomial / p-Faber polynomial / Faber series