Bir grafın uzaklık enerjisi ve uzaklık estrada indeksi için sınırlar
Bounds for the distance energy and the distance estrada index of a graph
- Tez No: 237984
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. A. DİLEK GÜNGÖR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 46
Özet
Bu çalışma basit bağlantılı bir grafın uzaklık enerjisine ve uzaklık Estrada indeksine sınırlar bulmak için hazırlanmıştır. İlk olarak, bir grafın uzaklık enerjisi için sınırlar elde edilmiştir. Daha sonra, bir grafın uzaklık Estrada indeksi tanımlanmış ve bu indeks için bazı sınırlar elde edilmiştir.Burada elde edilen sonuçlar Tablo 2.1 ve Tablo 3.1 de sunulmuştur. Ayrıca bu tablolarda verilen sınırlar üzerine gerekli değerlendirmeler dördüncü bölümde yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study is prepared to find bounds for the distance energy and the distance Estrada index of a simple connected graph. It has been first obtained bounds for the distance energy of a graph. Later, the distance Estrada index of a graph has been defined and some bounds for this index have been obtained.The results obtained in this thesis have been presented in Table 2.1 and Table 3.1. As a final section, there have been given some evaluations over these bounds that depicted in tables.